Beseda s hasiči

Bezpečnost a zdraví našich dětí patří k jedné z nejdůležitějších priorit naší školní činnosti. Snažíme se propojovat učivo s praxí. Proto vybíráme pro žáky školy smysluplné programy, besedy, školení, které nabízejí různé organizace.

Dne 17. 2. 2016 navštívili naši školu hasiči ze Svitav. Koordinátor a metodik HZS V. Štrumfa a paní inspektorka M. Mondeková si pro děti ze třetí a čtvrté třídy připravili poutavou prezentaci. Žáci se dozvěděli, co vše hasiči dělají, proč slyšíme každou první středu v měsíci znít sirénu, k čemu slouží hlásič požáru a jak správně volat na tísňovou linku. Děti si mohly vyzkoušet hasičské oděvy, které se používají při zásahu. Návštěva členů hasičského sboru byla velmi přínosná a rozšířila stávající znalosti našich dětí v této oblasti. Dárečky, které jsme obdrželi, použijeme jako odměnu při různých soutěžích.