Zpět na stránku Dokumenty

Prohlášení o přístupnosti

Webové stránky Základní školy a mateřské školy Hradec nad Svitavou, okres Svitavy jsou vytvořeny s ohledem na maximální přístupnost obsahu. Splňují požadavky dle § 4 a 5 zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Uspořádání webových stránek je navrženo s ohledem na jejich dostupnost osobami se specifickými potřebami. Některé části webu a části kódu třetích stran nemusí být plně responzivní (nemusí se plně přizpůsobit rozlišení Vašeho monitoru) a pro jejich zvětšení může být potřeba použít systémových nástrojů (nastavení prohlížeče). Kód stránek je vytvořen v souladu s normou HTML5, pomocí kaskádových stylů CSS a JavaScriptu.

Informace prezentované v jiných formátech

Na našich webových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu PDF, DOCX nebo JPG a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké. Proto pak doporučujeme jejich stažení. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout příslušné programy. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.

Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení o přístupnosti bylo vypracováno dne 9. 9. 2020

Zpětná vazba a kontaktní údaje na správce webu

Případné náměty, postřehy či informace o problémech při zobrazovaní těchto webových stránek můžete zaslat na adresu skolahradecns@skolahradecns.cz.