Fotbalový turnaj žáků 6. a 7. tříd

V pátek jsme se zúčastnili fotbalového turnaje  ve Svitavách. Soutěžit jsem přijeli se smíšeným  týmem chlapců a děvčat. Děvčata dostala šanci bojovat za společný tým, protože jednak hrají závodně a hlavně proto, že nám chybí chlapci v této kategorii. Hned v úvodním zápase jsme nastoupili proti týmu Gymnázia Svitavy. Po chybách v obraně a poměrně dobré kombinační hře soupeře jsme prohráli 0:6 a výsledek nám  částečně vzal naději  o  postup ze skupiny. Druhý zápas proti ZŠ Moravská Chrastová jsme  celkem zvládli, vyhráli jsme  2:0 a pořád zde byla naděje postoupit. V dalším zápase proti  ZŠ Riegrova jsme  nevytvářeli  žádné gólové situace a v obraně jsme opět hodně chybovali. Prohra 1:4 nám uzavřela cestu bojovat dál a tak pro nás turnaj skončil. Ve hře našeho týmu se dařilo Adamu Frolovi, který předvedl, že je univerzální hráč a vynikal  kombinační technikou a  střelbou, dále Filipu Dománkovi , bratrům Růžičkovým a Davidu Sadloňovi. Škoda, že kluci a holky nechodí hrát i mimo tréninky fotbalu společně, protože více chlapců v týmu nám bude dlouhodobě chybět pro takovéto  turnaje. V turnaji jsme se umístili na celkovém 5. místě.

ek.