Technohrátky – Moravská Třebová

Dne 12.10. 2016 pořádala Integrovaná střední škola Moravská Třebová “Technohrátky”. Zúčastnili se jich také žáci 8. a 9. třídy naší školy. “Technohrátky ” jsou projektem Pardubického kraje na podporu technických a odborných profesí. Umožňují žákům, aby pomocí praktických činností poznali vyučovací obor a možnosti svého budoucího uplatnění. Po slavnostním zahájení byli žáci rozděleni do skupin a s přidělenou průvodkyní odešli na příslušné pracoviště , kde zahájili praktické soutěže.

  • Hotelnictví – zde si zkusili flambovat ovoce a vyřezávat jablko
  • Kuchař-číšník – příprava obloženého vejce
  • Sociální činnost – přebalování miminka a výroba přání
  • Bezpečnostně právní činnost – střelba na terč
  • Klempíř – zatloukání hřebíků , montáž vrutů do dřeva
  • Pokrývač – pokrývání skládané krytiny

Po zakončení praktických soutěží jsme se přesunuli opět do Městského muzea , kde začala vědomostní soutěž : “Hej ty , víš to ?”

V této soutěži se naši  žáci umístili na pěkném čtvrtém místě. V praktických soutěžích obsadili deváté místo. Dort jsme sice nevyhráli, ale domů jsme odjeli s novými  zkušenostmi a kdo ví, možná si některý z žáků vybere tuto školu a některý obor pro své další studium.
Zdeňka Behenská