HALLOWEEN

V úterý 25.10. oslavily děti  z celé školy původem anglosaský lidový svátek Halloween. V úvodu celé akce seznámily paní učitelky své žáky  s historií  tohoto svátku a přiblížily jim průběh oslav v anglicky mluvících zemích. Děti měly na sobě tématické kostýmy a masky  a tak jsme se mohly na chodbách potkat třeba s čarodějnicí, upírem, kostlivcem a jinými strašidly. Všechny děti si užívaly zábavné dopoledne na několika stanovištích – prošly tajemnou komnatou, vyrobily si halloweenskou dýni, vyzkoušely si, jaké to je, malovat poslepu. Každá třída si se svou paní učitelkou uvařila nealkoholický punč, který si potom během přátelského povídání společně vychutnala. Samozřejmě nechyběl ani pohyb v tělocvičně, kde byly pro účastníky připraveny různé úkoly. Na závěr strašidelného odpoledne se taktéž  v tělocvičně, za doprovodu hudby, uskutečnil rej masek. Mezi žáky se našlo mnoho zdárných tanečníků. Nechyběla ani sladká odměna pro všechny děti. Žáci se nejenom dobře bavili, ale dozvěděli se také něco nového  a zajímavého  o jiných kulturách a tradicích.

Mgr. Milena Šemorová