Žákyně naší školy převzala ocenění na zámku v Pardubicích

 8. prosince 2016 jsme se zúčastnily slavnostního setkání DOZVUKY VELIKONOC, DOŽÍNEK A TECHNOHRÁTEK V ČASE ADVENTU aneb Oslava tradic, lidové kultury a řemesel v Pardubickém kraji. Součástí akce (a také důvodem, proč jsme dostali pozvánku) bylo vyhlášení výsledků dlouhodobých soutěží v rámci 4. ročníku TECHNOhrátek za rok 2016. Žákyně naší školy Eliška Boháčková převzala v krásných prostorách Rytířského sálu na zámku v Pardubicích za účasti pedagogů a žáků zapojených škol, představitelů krajské i místní samosprávy, zástupců školských organizací, Úřadu práce, Hospodářské komory, profesních organizací, významných regionálních zaměstnavatelů a dalších hostů hlavní cenu za účast ve fotosoutěži nazvané Technika kolem nás – hodnocení odborné poroty. Na programu bylo také vystoupení pražského smyčcového Movie kvarteta s repertoárem skladeb předních skupin v moderním aranžmá. Následoval raut, který vytvořil pomyslnou tečku za příjemně stráveným podvečerem.

Hlavním cílem projektu TECHNOhrátky je podpora technických profesí a řemesel a zvýšení zájmu u žáků základních škol v Pardubickém kraji. Projekt oslovil v průběhu své čtyřleté existence již 6 301 žáků 7. až 9. tříd z 94 základních škol. Zábavnou a soutěžní formou jim představil 62 profesí z oblasti strojírenství, elektrotechniky, stavebnictví, zemědělství, služeb a gastronomie. Naše škola se tohoto projektu každoročně účastní.

Dagmar Krásová