Vánoce ve školce

 

Prosinec byl ve školce jako tradičně plný Vánoc. Děti se pustily  se zájmem do příprav našich společných oslav. Byly šikovné při pečení perníčků a lineckého cukroví. Nastrojily vánoční stromeček ozdobami, které sami vyrobily. Do školky také přišel Mikuláš s andílky a čerty. Přinesl dětem balíčky plné sladkostí. Při návštěvě Vánočního muzea ve Svitavách si děti prohlédly dřevěné betlémy a nakoupily si drobné dárečky. Čekání na Ježíška dětem ukrátilo počítání dnů na adventním kalendáři s překvapením, zpívání vánočních koled a výroba dárečků pro rodiče. Příchod Ježíška do školky byl pro děti krásným zážitkem. Přesto, že byly zklamané, že Ježíška opět neviděly, z jeho dárků byly nadšené. Velkou radost dětem udělaly dva vánoční dorty, které jim upekla paní účetní a přinesla paní ředitelka s přáním krásných Vánoc. Nakonec jsme se všichni sešli v příjemné předvánoční atmosféře na Vánočních dílničkách, kde si děti s rodiči ozdobili naše perníčky a cukroví.

Pro děti jsou Vánoce časem překvapení, dárků a radosti, pro dospělé je to čas nákupů, příprav a shonu. Pokusme se na chvíli zastavit a pohlížet na tento čas očima dětí.

Krásné a klidné Vánoce, zdraví a štěstí v roce 2017 přeje všem kolektiv MŠ