Olympijský odznak OVOV

Vznik této soutěže pro žáky ZŠ iniciovali Robert Změlík  a Roman Šebrle. Hlavním posláním soutěže je rozhýbat české děti, které sedí doma u počítače a ukázat jim, že sport je především pěkná zábava a radost.  V rámci této akce jsme si vyzkoušeli v tělocviku s žáky druhého stupně 10 disciplín a výsledky vložily do portálu ovov.cz. Máme tak srovnání s ostatními soutěžícími v celé České republice.  Mezi nejúspěšnějšími s bronzovým odznakem jsou: Jaromír Ješina (6555 bodů), Marek Major (5319 bodů), Martin Reis (5248 bodů), Tomáš Stechura (5236 bodů), Tomáš Boucník (5198 bodů), Daniel  Pekař  (5136 bodů), David Tesař (5075 bodů), Adam Frolo (4890 bodů) a Filip Dománek se 4396 body. Podmínky pro výkony byly nestandartní, 60m se běhalo po trávě, dálka se skákala do pískoviště dětí, kliky bez pojízdné lavičky a tak lze usoudit, že v normálních podmínkách by byly výsledky ještě lepší.

Erich Kalous