TECHNOHRÁTKY

Dne 22. 11. se žáci 9. třídy zúčastnili projektu TECHNOHRÁTKY na VOŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto.
Po společném zahájení v Šemberově divadle se žáci rozdělili do skupin podle jednotlivých ZŠ a vydali se soutěžit v různých praktických dovednostech. V areálu dílen si vyzkoušeli činnosti instalatéra, truhláře a zedníka. Poté se přesunuli do budovy školy, kde skládali obrazce na PC ve 3D, zahráli si geocaching a u vodohospodářů poznávali různé druhy pitné vody.
Na závěr jsme se všichni vrátili do sálu divadla, kde všechny školy hrály zábavnou soutěžní hru
„ Hej Ty, víš to?!“ V této soutěži jsme se umístili na 5. místě a v praktických dovednostech na pěkném 4. místě.
Dort jsme sice nevyhráli, ale některým žákům možná tento den pomůže při výběru budoucího studia a zaměstnání.

Behenská Zdeňka