16. 3. 2020 M, P do 18. 3.

Vážení rodiče,

ráda bych Vás informovala o průběhu samostudia, o kterém nevíme, jak dlouho bude trvat.
Vím, že samostudium na základní škole není nejoptimálnějším způsobem probírání učiva, ale přesto je třeba, aby žáci učivo zvládli a doma samostatně pracovali. Proto Vás, milí rodiče, velmi prosím o spolupráci a dohlížení na to, jak Vaše ratolesti plní zadané úkoly.
Matematika:
1) V úterý jsem žákům zadala mnoho příkladů k opakování: procenta, konstrukce trojúhelníku.

2) Konstrukce lichoběžníku:

– nejdříve shlédnout následující video a oba příklady vypracovat do školního sešitu:

– následující příklady – také do školního sešitu:
uč. str. 47/ B – řešený příklad , 48 / 2a, 49 / 3c,49 / 4Aa
  – provést náčrt, konstrukci, zápis, rozbor řešení.
přírodopisu mají rovněž práci zadanou:
kapitola Ryby: uč. str 9 – 13, udělat výpisky, nakreslit obrázek Kapra obecného – vnější stavba těla (str. 9), dále obrázek Vnitřní stavba těla kapra (str. 10) + naučit se podstatná fakta. Na youtube je mnoho zajímavých dokumentů k tomuto tématu.
V případě jakýchkoliv nejasností mne prosím kontaktujte prostřednictvím tohoto e-mailu: kysilkova@skolahradecns.cz
S pozdravem
J. Kysilková, třídní učitelka