Přírodovědná poznávací soutěž

V týdnu od 4. 4. do 8. 4. proběhne školní kolo přírodovědné soutěže v poznávání rostlin, živočichů a minerálů. Zúčastnit se mohou žáci 4. až 9. tříd. Účast je dobrovolná! První tři soutěžící z každé třídy se za naši školu zúčastní 11. května (4-5. třída) nebo 24. května (6-9. třída) regionální soutěže v základní škole Habrmanova v České Třebové.

Termíny školního kola:

4-5. třída pondělí 4. dubna ve 13:00

6-7. třída čtvrtek 7. dubna ve 14:00

8-9. třída úterý 5. dubna ve 14: 00

Pro zájemce – jak se připravit na soutěž?

Pod tímto článkem najdete odkazy na pdf soubory, ve kterých jsou uvedeny seznamy živočichů, rostlin a minerálů, ze kterých se bude vybírat do soutěže. Během školního kola budou žáci poznávat pouze rostliny a živočichy z fotografií.  Fotografie živočichů a rostlin ze seznamu najdete v internetové encyklopedii – Wikipedii. Zájemci o soutěž kontaktujte pana učitele Dokoupila pro podrobnější informace.8-9_trida 6-7_trida 4-5_trida