ZŠ a MŠ Hradec nad Svitavou - logo
Obrázek 9.třída ve svitavské knihovně a v muzeu

9.třída ve svitavské knihovně a v muzeu

17.02.2017 | | | přečteno 107 krát

14.2.2017 jsme se zúčastnili programu svitavské knihovny na téma „Obrazná pojmenování“. Při práci ve skupinách jsme si zopakovali jednotlivé druhy obrazných pojmenování, při následné samostatné práci jsme je vyhledávali v připravených literárních textech. Program byl užitečný zejména pro ty, kteří budou v dubnu skládat přijímací zkoušku na střední školy. Pro všechny byl ale zajímavý.

Hned poté jsme navštívili výstavu v muzeu ve Svitavách. Její hlavní náplní bylo představení starších modelů počítačů a historie počítačů samotná. Sortiment firem, které počítače vyráběly a vyrábějí, je obrovský. Mnoho firem bylo i z Česka a ze Slovenska. Proběhla dokonce ukázka základních komponentů ze starších počítačů. Po přednášce jsme všichni dostali možnost zahrát si na automatech a pc nějaké retro hry. Tuto možnost jsme samozřejmě využili. Výstava potrvá ve svitavském muzeu do konce března.

Dagmar Krásová + žáci 9. třídy