9.třída ve svitavské knihovně a v muzeu

14.2.2017 jsme se zúčastnili programu svitavské knihovny na téma „Obrazná pojmenování“. Při práci ve skupinách jsme si zopakovali jednotlivé druhy obrazných pojmenování, při následné samostatné práci jsme je vyhledávali v připravených literárních textech. Program byl užitečný zejména pro ty, kteří budou v dubnu skládat přijímací zkoušku na střední školy. Pro všechny byl ale zajímavý.

Hned poté jsme navštívili výstavu v muzeu ve Svitavách. Její hlavní náplní bylo představení starších modelů počítačů a historie počítačů samotná. Sortiment firem, které počítače vyráběly a vyrábějí, je obrovský. Mnoho firem bylo i z Česka a ze Slovenska. Proběhla dokonce ukázka základních komponentů ze starších počítačů. Po přednášce jsme všichni dostali možnost zahrát si na automatech a pc nějaké retro hry. Tuto možnost jsme samozřejmě využili. Výstava potrvá ve svitavském muzeu do konce března.

Dagmar Krásová + žáci 9. třídy