Trénink 2. třídy v projektu OVOV a Olympijský diplom

Naše škola byla zaregistrována do OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Učitelé tělesné výchovy s žáky 2.- 9. třídy, kteří mají chuť soutěžit, se mohou zapojit a pokusit se získat Olympijský odznak, jehož vznik iniciovali dva zlatí desetibojaři, Robert Změlík a Roman Šebrle. V projektu žáci plní devět zadaných disciplín a k tomu jednu ze tří volitelných. Na základě zlepšování výkonů mohou získat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky. Ti nejúspěšnější se přes okresní a krajská kola mohou probojovat až do republikového finále, kde se setkají s mnoha olympioniky.
Dále se mohou učitelé v rámci tohoto projektu zaměřit na rozvoj pohybu dětí a tím získat Olympijský diplom, jehož hlavním cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale v průběhu běžných hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků do osmi měřitelných disciplín. Takto mohou snadněji motivovat své žáky k tomu, aby sportovali i ve svém volném čase.

Alena Stavělová