VESELÉ ZOUBKY

Ve středu 20. února proběhl v 1. třídě preventivní program Veselé zoubky. Prvňáčci se seznámili s dutinou ústní (počet zoubků, stavba zoubků), s tím jak vzniká zubní kaz, jak vzniku kazu předcházet, jak o zoubky správně pečovat a které potraviny jsou pro zoubky nezdravé. Víme také, jak se chovat u zubního lékaře, kterého by měl každý navštívit 2x do roka, i když ho zoubky nebolí.

Za správné vypracování úkolů v pracovním listu a za správné odpovědi v testu na interaktivní tabuli dostali prvňáčci taštičku s dárky: Kartáček a zubní pastu, žvýkačky bez cukru, přesýpací hodinky k měření času u čištění zoubků a kreslený návod na správné čištění.

Děti nové informace přijaly za své, zkouší čistit zoubky podle návodu a snaží se dodržet čas podle přesýpacích hodinek.

Díkujeme dm drogerii za užitečný preventivní program.