Výlet do Prahy

Dne 24. května 2019 jsme navštívili s žáky 7. a 8. třídy velkolepou výstavu světoznámého animačního studia PIXAR v našem hlavním městě Praha. Seznámili jsme se se základními principy tvorby animovaných filmů a poznali jsme, jakým způsobem vznikají filmy, které jsou známé z pláten kin (Toy story, Auta, Ratatouille, Příšerky s. r. o. atd.). Nejzajímavějším exponátem byl Zoetrop, ve kterém ožily modely postaviček filmu přímo před zraky návštěvníků. Zajímavé bylo také velkoplošné kino Artscape. Byli jsme nadšení a výstava se nám moc líbila. Po zhlédnutí výstavy v Křižíkově pavilonu jsme se přemístili k nově opravené budově Národního muzea a navštívili jsme zde Česko-slovenskou expozici, která byla připravena na oslavu 100 let České republiky. Někteří také vystoupali v muzeu do nově zpřístupněné kopule, odkud byl nádherný výhled, např. na Václavské náměstí, Pražský hrad, Národní divadlo, Žižkovskou věž atd. Naši cestu do Prahy jsme zakončili shoppingem, zmrzlinou a užili jsme si i cestu vlakem zpátky domů.