Žáci 2. stupně naší školy měli v minulých dnech možnost navštívit obecní úřad v Hradci nad Svitavou. Během této exkurze se seznámili s fungováním obecní samosprávy a nahlédli do práce úřadu.
Pan starosta si na naše žáky udělal čas a ochotně jim vysvětlil, jak obec funguje, jaké jsou hlavní úkoly starosty i zastupitelstva a jak se rozhoduje o důležitých věcech v obci. Žáci měli také prostor klást otázky, které se týkaly života v obci, plánovaných projektů nebo každodenní práce na úřadě.
Pro žáky byla návštěva velmi přínosná, protože si mohli lépe představit, jak funguje veřejná správa v praxi. Takové setkání je cenným doplněním výuky občanské výchovy.
Děkujeme panu starostovi za jeho ochotu, vstřícnost a čas, který našim žákům věnoval. Velmi si této spolupráce vážíme.





