Polytechnická výchova v MŠ

V prvním listopadovém týdnu do mateřské školky přijel na návštěvu Bořek stavitel. Starší děti se zúčastnily projektu zaměřeného na polytechnickou výchovu, který připravilo středisko volného času Tramtaryje Svitavy. Projekt byl rozdělen do dvou dnů. První den proběhl v prostorách školky. Děti se zábavnou formou seznámily s různým nářadím, zahrály si několik pohybových her, vyzkoušely si stavbu z kostek podle plánku i podle fantazie, vyrobily si odznak Bořka stavitele. Druhý den pozval Bořek děti do své dílny v Tramtáryji. Děti si zde ze dřeva vytvořily mašinku. Vyzkoušely si broušení smirkovým papírem, zatloukaly kolíčky a hřebíky kladívkem, pomáhaly při vrtání vrtačkou. Děti si celý program báječně užily, odnesly si nejen hotový výrobek, ale hlavně spoustu zážitků a nových dovedností. Velmi děkujeme Tramtáryji za spolupráci.