Cestujeme po Evropě

Sedm žáků z 8. a 9. třídy se zapojilo do eTwinningového projektu „Our travelling notebook“. Platforma eTwinning nabízí evropským školám bezpečné prostřední, ve kterém mohou společně vytvářet projekty, sdílet fotografie či videa nebo se i online potkávat. Naše škola se zapojila do projektu „Our travelling notebook“, v překladu „Náš cestovní deník“, ve kterém jsou školy z Polska, Chorvatska, Portugalska, Španělska, Německa, Řecka, Turecka, Srbska, Slovinska a Rumunska. Školy si postupně poštou posílají cestovní deník, do kterého napíšou něco o sobě a o škole, a s drobnými dárky ho zase pošlou dál.

Před 14 dny dorazil z německé školy deník k nám. V balíku byly kromě deníku i dárečky ve formě ručně upletených záložek a sladkostí. Naši žáci doplnili deník o informace z naší školy a o čokolády a balíček jsme poslali dál do Řecka. Už víme, že deník do Řecka v pořádku došel a že někteří naši a řečtí studenti jsou už v kontaktu. V eTwinningových aktivitách bude naše škola dál pokračovat, protože je to výborný způsob, jak si naši žáci mohou procvičit své jazykové dovednosti v anglickém jazyce a zároveň navázat nová kamarádství se studenty z jiných zemí.