Přírodovědný jarmark v Olomouci

S osmou třídou jsme se minulý týden vydali na dobrodružství za vědou do Olomouce.

Přírodovědný jarmark se koná na Přírodovědecké fakultě a jeho cílem je přiblížit návštěvníkům vědu poutavým způsobem. Děti i dospělí si mohou vyzkoušet řadu experimentů, matematických kvízů…

Na začátku žáci dostali kartičky, na které sbírali razítka z různých úkolů. Stánky pro ně byly připraveny v celé budově Přírodovědecké fakulty – ve všech šesti patrech. Žáci si mohli vyzkoušet řadu chemických a fyzikálních pokusů, dozvědět se něco o geologii, podívat se na ohňovou show a další efektní pokusy před budovou. Prohlédnout si řadu mikroskopických preparátů z říše rostlin a živočichů, prohlédnout si a nakrmit masožravé rostliny, pohladit chameleona, hada, procvičit si angličtinu, zkusit ukradnout bonbón z krabice střežené laserem, poskládat řadu barev podle odstínů, nechat se vyfotit ve fotokoutku…

Každý si určitě našel to své a dozvěděl se spoustu nových věcí. Za každých pět razítek získali žáci balónek nafouknutý heliem. Nejpilnější osmáci získali i čtyři balónky. Nakonec si každý mohl ještě vybrat malou odměnu. Naši žáci byli pochváleni, prý byli opravdu jedni z nejlepších sběračů razítek. 🙂