ZŠ a MŠ Hradec nad Svitavou - logo
Obrázek Projekt – Už jsem čtenář

Projekt – Už jsem čtenář

30.01.2017 | | | přečteno 129 krát

Městská knihovna ve Svitavách nabídla prvňáčkům možnost přihlásit se do projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Vyvrcholením bude koncem května pasování dětí do stavu čtenářského. Při této slavnosti získají žáci čtenářský průkaz a registraci na rok zdarma. Tento nápad se nám líbil a tak jsme s dětmi vykonali první návštěvu v městské knihovně, kde se nám věnovala paní Pechanová. Vysvětlila dětem rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím.  Objasnila nám pravidla, jak se máme chovat k vypůjčené knize. Čekala nás i prohlídka všech oddělení. Přečetla nám pohádku „ Jak se O stalo králem“. Byl to příběh o neposedných písmenkách, která chodila do školy. Děti dostávaly při četbě různé úkoly – počítaly slabiky, skládaly slova z písmen a předvídaly, co se může stát, když se písmenka zamění. V březnu nás čeká další návštěva knihovny, už se na ni všichni moc těšíme.

Mgr. Zuzana Lipenská