Návštěva firmy Ravensburger

Žáci 3. a 4. třídy společně navštívili firmu Ravensburger v Poličce. V úvodu exkurze byli seznámeni s historií celého koncernu a dozvěděli se, co všechno se zde vyrábí.  Jedná se nejen o výrobu puzzle, ale také hraček a společenských her.  Firma zpracovává papír, karton i umělé hmoty, zajišťuje montáž, potisk i dekoraci dílů či komponent, kompletování i balení.

Všechny výše uvedené činnosti a postupy viděly děti na vlastní oči, když je kvalifikovaný zaměstnanec provázel postupně všemi třemi výrobními halami. Srozumitelně popsal dětem celý proces, který předchází otevření krabice s puzzle doma v pokojíku – počínaje výrobou lepidla až po kompletaci jednotlivých her a následné balení krabic a umisťování palet do výdejního skladu.

Na závěr si mohl každý vybrat dárek – puzzle nebo stolní hru. Děti odjížděly nadšené, některé dokonce s jasnou představou svého povolání.