Dětská výtvarná soutěž „Děti malují dětem“

Nemocnice Pardubického kraje a Východočeská galerie v Pardubicích vyhlásily novou dětskou výtvarnou soutěž nazvanou „Děti malují dětem“. Jejím garantem je grafik, ilustrátor a tvůrce komiksů Petr Korunka. Naši prvňáci a druháci se do tohoto projektu zapojili. Děti měly ztvárnit své myšlenky tak, aby se ostatní malí pacienti zbavili strachu a lépe porozuměli nejčastějším vyšetřovacím metodám a postupům při hospitalizaci v nemocnici. Vybrat si mohly z patnácti témat. Nejvíce žáky lákala tato témata: měření tlaku na ruce, operace, narkóza, poslech fonendoskopem, odběr krve ze žíly, vpich do prstu, vyšetření na přístroji EKG, můj den v nemocnici. Ilustrace dětí mohla obsahovat prvky komiksu. Žáci kreslili sebe při vyšetření v nemocnici, zdravotníky nebo prostředí nemocnice svýma vlastníma očima. Výsledkem soutěže bude vytvoření veselého informačního průvodce pro pobyt dětí v nemocnici. Soutěž bude vyhodnocena 8. prosince 2017. Ukázky dětských ilustrací si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Zuzana Lipenská